Uzun zaman oldu yine yazmayalı. Bir türlü yazamadım. Şu an bile bu yazıyı paylaşacak mıyım bilmiyorum. Çünkü taslaklarda bir kaç yazı var paylaşılamayan. Yazıp yazıp bırakmışım öyle. İçimden yazmak gelmedi, paylaşmak gelmedi..
Yaz ayları o kadar bunaltıcı ve sıcaktı ki soğukları arar olmuştum. Gelin görün ki soğuklar alıştıra alıştıra gelmedi. Bir anda soğudu havalar. Geçen kış çok fazla kar yağmıştı. Bir tarafım bu yıl yine öyle çok yağsın derken bir yanım yaşanan olumsuz olaylardan dolayı istemiyor. 

Bu yaz en büyük hobim bahçeydi. Neler ektiğimizden bahsetmiştim burada. İlerisi için bahçeli ev hayalim hep var. Ekip biçip mutfağım için üretmek istiyorum. Hayali bile çok güzel. 

Yazın en güzel günlerinin birinde babam arabasıyla küçük bir kaza geçirdi. Sigorta şirketinin geri dönüşü, arabanın parçalarının toplanması, boyanması derken arabanın sanayiden çıkması 2 ayı buldu neredeyse. Pandemi süreci olduğu için toplu taşıma araçlarını kullanmamaya özen gösteriyorduk. Gideceğimiz yerler uzak olmadığı için yürüyüş daha mantıklı geldi. Eskiden beri yürümeyi hep severim. Bu arada çevremizde bu hastalığa yakalanan komşularımız oldu. Ki bu insanlar oldukça dikkatli olan pandemi sürecini dikkate alan insanlardı. 

Kış temizliğini bir kaç gün önce bitirdik. Her ne kadar anneme saçma bulduğumu söylesem de ondan farkım yok aslında. Bir yanım hep temizlikten düzenden yana bir yanımsa rahatlıktan yana. Balık burcu olup yükselenimin başak burcu olmasının sonucu bu sanırsam.

Sonbahar benim için dinginlik ayı. Kahve içmeyi en çok bu aylarda seviyorum. Yine gezmeyi en çok bu aylarda seviyorum. Şu sıralar sakin bir şeyler dinliyorum. Onlardan biri bu. Sabahattin Ali'nin Kuyucaklı Yusuf kitabını okudum. Güzel bir kitaptı. Nasıl bitirdiğimi bilemedim. Yine şu sıralar çok okunan herkesin elinde olan anlatıla anlatıla bitirilemeyen Ben Kirke kitabına başlamıştım. Başlarda iyi giderken aslında çok sıkıcı olduğunu fark ettim. Sonunu getirecek miyim bilemiyorum. Elimde Ben Kirke ile beraber Ikigai var. Normalde kişisel gelişim kitaplarına pek ilgili değilim. Buna başladım bakalım neler öğretecek bana.

Merak ettiğim bir film vardı. Yakın zamanda baya popülerleşen Parazit filmi. Merak ettiğime de değdi. Güzel bir film. Ödül alması beni şaşırtmadı.

The Crowned Clown adlı Kore dizisini izledim. Genelde tarihi dizi tercih ediyorum. Dizi güzeldi. Film tadındaydı sahneler, dizi müzikleri..

İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Daha düzenli öğrenebilmek için de Udemy'den bir eğitim almıştım. İlk defa ingilizceyi mantığı ile kavrayabildiğimi düşünüyorum. Buradan aldığım eğitimlerden genelde memnun kaldım. Hatta şuan iş hayatında çok gerekli olduğunu düşündüğüm excel eğitimini de alıyorum. Eğer eğitim almayı düşünenleriniz var ise eğitimcileri araştırıp kendinize fayda sağlayabilirsiniz.

Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Umarım araya tekrar mesafe koymam. Güzel yorumlarınız belki beni motive eder. Kapımı tıklatmaya bir mesaj bırakmaya ne dersiniz?

 Görüşmek üzere. :)

12 Yorumlar

 1. Güzel bir durum bildirimi olmuş, derli toplu :) Öncelikle çok geçmiş olsun. Hani cana geleceğine mala gelsin derler ya. Sağlık olsun da. Sağlık demişken, bu dönemde olan dikkat edenlere oluyor sanki.. Aman Allah korusun gerçekten. Dediğiniz gibi havalar da bir anda soğudu. Son günlerde hava geçen aya göre daha serindi ama bugün artık sonbahar geldi dedim. Şu an bile hafiften üşüyorum ama yine de pencerem açık, ne yaman çelişkiyse :) Sonbahar benim de en sevdiğim mevsim. Dediğiniz gibi kahvelerin tadı bile ayrı güzel oluyor :) Size çalışmalarınızda kolay gelsin. Güzel ve sağlıklı günler dilerim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Gerçekten ne varsa mala gelsin canın kıymeti büyük. Yaklaşık 2 haftadır pencere kapı ile aramıza mesafe koyduk biz. Çok seriyor buz gibi. Ben de güzel ve sağlıklı günler dilerim :)

   Sil
 2. Bahçeyle uğraşmak iyi oluyor evet.
  Bahçem yok ama olsun isterdim. :)
  Bizim buraya da kar nerdeyse hiç yağmadı. Çocuklar için istiyorum yağsın. Oynasınlar :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bahçeniz de olur kar da yağar. Çocuklar için kar çok güzel. :)

   Sil
 3. Oo çok geçmiş olsun.. bununla başınızdan her türlü belayı savmış olun inşallah. Sonbaharı çok severim, yaz ayları beni canımdan bezdiriyor maalesef.. bahçe olayını yaşadım, kendi yetiştirdiklerini tüketmek inanılmaz keyifli. Darısı başınıza diyeyim. Bir dizi önereceğim size, 2 günde 1 sezonu bitirdim (10 bölüm) çok eğlenceli. "Emily in Paris" :)
  Sevgiler,

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Dizi önerinize çocuklar gibi sevindim işlerimi halledip izleyeceğim :)

   Sil
 4. İlk öncelik le geçmiş olsun. Allah kaza ve beladan korusun hayatınızın başarı adımını yazıda anlatmak ayrı bir duygu veriyor gelecek yazılarınızı okumak dileğiyle grz sitemizi sizide izleyici olarak bekliyorum����

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Amin cümlemizi.. Teşekkür ederim uğrayacağım mutlaka. :)

   Sil
 5. Sizi görmek ne güzel, babanıza geçmiş olsun, her şey yolunda gitsin, sık sık da yazın bundan sonra :)

  YanıtlayınSil
 6. Parazit filmini sevmiştim, Ben Kirke kitabını o kadar çok övdüler ki bende okumak istiyorum ama sıkıcı gelmesinden korkuyorum. :)

  YanıtlayınSil
 7. Gerçi ben hep öyleydim ama salgında tuz biber oldu sanki. Hayattan pek bir beklentim kalmadı. Elim çok ileriye yönelik bir şeye gitmiyor. Tabiki bir şeylerle uğraşmak da gerekiyor ama öylesine.

  YanıtlayınSil

Ses verin :)
Sevgilerimle.